Scientific hub Dnipro University of Technology

Recent Additions
  • Some of the metrics are blocked by your 
    Publication
    Адміністративні правопорушення в галузі охорони праці та порядок накладення штрафів
    (НТУ "ДП", 2024)
    Піхоцький В.Д.
    ;
    Лісовицька І.А.
    Адміністративне правопорушення – це протиправна, винна (умисна або необережна) дія або бездіяльність, яка посягає на громадський порядок, права та свободи громадян, власність, встановлений порядок управління та інші суспільні відносини, захист яких гарантується державою. Таке порушення передбачає застосування адміністративної відповідальності до правопорушника, яка може бути у вигляді штрафу, попередження або інших заходів впливу. Адміністративна відповідальність настає за будь-які посягання на загальні умови праці. Згідно зі ст. 43 Закону України «Про охорону праці» за порушення законодавства про охорону праці, невиконання розпоряджень посадових осіб органів державного нагляду за охороною праці юридичні та фізичні особи, які відповідно до законодавства використовують найману працю, притягаються органами державного нагляду за охороною праці до сплати штрафу в порядку, який встановлений чинним законодавством
  • Some of the metrics are blocked by your 
    Publication
    Програмний комплекс OSHA – ефективний підхід до формування ризик-орієнтованого мислення у працівників
    (НТУ "ДП", 2024)
    Монастирьов Г.В.
    ;
    Чеберячко С. І.
    Навчання культурі й безпеці праці є невід’ємною частиною вищої освіти України. Майбутні фахівці мають здобути такі навички, як оцінка ризиків, прийняття рішень, управління, критичне мислення й аналіз, а також підвищити свою обізнаність у нормативній базі з безпеки. Все вищезгадане має забезпечувати належний рівень технічної та теоретичної підготовки спеціалістів, та, як наслідок, збільшити рівень безпеки на виробництвах й у господарстві в цілому. Однак в умовах дистанційного навчання, в яких опинилася велика кількість вищих навчальних закладів України починаючи із 2019 року, постає питання ефективності навчання студентів нормам цивільної безпеки та можливості отримання ними практичного досвіду. У вирішення цього питання може допомогти інструмент ідентифікації небезпек, розроблений Управлінням з охорони праці (англ. – Occupational Safety and Health Administration, далі - OSHA) міністерства праці США.
  • Some of the metrics are blocked by your 
    Publication
    Чисельна планово-просторова гідрогеологічна модель Новотроїцького родовища флюсових вапняків
    (НТУ "ДП", 2024)
    Тимощук В. І.
    ;
    Загриценко А. М.
    ;
    Шерстюк Є. А.
    ;
    Чушкіна І. В.
    Мета. Розробка чисельної планово-просторової гідрогеологічної моделі Новотроїцького родовища на основі аналізу (особливостей?) його сучасного гідродинамічного стану. The purpose of study is to analyze the current hydrodynamic mode of the Novotroitske deposit territory and to develop and verify the spatial groundwater flow model of the deposit.
  • Some of the metrics are blocked by your 
    Publication
    Порівняльний аналіз запобіжних властивостей промислових вибухових речовин
    (НТУ "ДП", 2024)
    Молодик Д.І.
    ;
    Налисько М.М.
    Промислові вибухові речовини (ПВР) відіграють ключову роль у гірничодобувній, будівельній та інших галузях промисловості, де необхідні ефективні та безпечні методи руйнування міцних матеріалів. Однак, використання ПВР пов’язане з ризиками, які особливо актуальні в пожежонебезпечних та вибухонебезпечних умовах, наприклад, в шахтах із високим рівнем виділення метану та вугільного пилу в шахтну атмосферу чи в умовах підвищеної температури. Тому важливим аспектом є оцінка запобіжних властивостей цих промислових вибухових речовин. На цей час у промисловості в основному використовують аміачно-селітряні вибухові речовини до яких відносять амоніти, амонали, грамоніти, ігданіт та інші вибухові суміші, що використовуються для руйнування міцних гірських порід у вибоях шахт, на кар’єрах. Ключовими характеристиками потужності цих речовин є: швидкість детонації (м/с), працездатність (см 3 ), бризантність (мм), передача детонації (мм).
  • Some of the metrics are blocked by your 
    Publication
    Кількісна оцінка ємнісного ресурсу підземних вод та геомеханічної стійкості порушеного гірського масиву
    (НТУ "ДП", 2024)
    Садовенко I. О.
    ;
    Тимощук В. І.
    ;
    Загриценко А. М.
    ;
    Шерстюк Є. А.
    Мета. Оцінка ємнісних ресурсів виробленої і затопленої ділянки шахтного поля для визначення гідрогеомеханічних ризиків, попередження проявів аварійних водопритоків та обґрунтування інженерних заходів захисту в зоні впливу водного об’єкту. Purpose. To assess the storage capacity of the mined out and flooded section of the mine field for hydrogeomechanical risk determination, prevention of water inflow emergencies and substantiation the engineering protection measures in influence zone of the water body.
Most viewed
  • Some of the metrics are blocked by your 
    Publication
    Короткая технологическая схема обогащения магнетитовых руд, обеспечивающая высокую энергоэффективность при производстве концентрата
    (2014)
    Головань, В. И. 
    ;
    Губин, Г. В. 
    Для зниження ударних навантажень, які при традиційних способах подрібнення пере-вищують величини, необхідні для руйнування руд, пропонується заміна їх дотичними (тангенціальними), що призводить до значного зменшення витрати енергії на подрібнення руд. На основі нового типу млинів розроблена технологічна схема, дозволяє значно знизити кількість обладнання на збагачувальній фабриці і знизити витрату енергії на подрібнення. Показано, що використання вертикальних роликових млинів в майбутньому може призвести до радикальної зміни технологій на гірничо-збагачувальних підприємствах з точки зору капітальних витрат, енергозбереження та охорони навколишнього середовища.
  • Some of the metrics are blocked by your 
    Publication
  • Some of the metrics are blocked by your 
    Publication
    Methods of competitive recovery
    (Видавництво НТУ "ДП", 2018)
    Savchuk, Daria 
  • Some of the metrics are blocked by your 
    Publication
    Оценка токсико-мутагенной опасности шлаков мусоросжигательных заводов
    (Видавництво НГУ, 2003)
    Горовая, А. И. 
    ;
    Лапицкий, В. Н. 
    ;
    Борисовская, Е. А. 
    ;
    Павличенко, А. В. 
    ;
    Миронова, И. Г. 
    Розглянуто проблему шлаків, що лишаються після спалювання твердих побутових відходів. Виконано оцінку екологічної небезпеки шлаків за допомогою біоіндикаторів. Наведено дані про токсичну і мутагенну активність шлаків спалювання ТБВ. Рассматривается проблема шлаков, остающихся после сжигания твердых бытовых отходов. Выполнена оценка экологической опасности шлаков с помощью биоиндикаторов. Приведены данные о токсичной и мутагенной активности шлаков сжигания ТБО. The problem of municipal solid waste incineration slag arc considered. The estimation of ecological danger of slag are given with the help of bioindicators. Data about toxic and mutagenous activity of MSW incineration slag are given.
  • Some of the metrics are blocked by your 
    Publication
    Системи підтримки прийняття рішень
    (НГУ, 2016)
    Демиденко, М. А. 
    ;
    Стрімкий розвиток інформаційних систем, нарощування можливостей комп'юте-рів, поява портативних пристроїв — планшетів і смартфонів, хмарні технології обробки даних, надали нові можливості менеджерам і керівникам підприємств в управлінні і підвищенні конкурентоздатності бізнесу. Одним з таких засобів є системи підтримки прийняття рішень. В навчальному посібнику подано матеріал, який викладається сту-дентам спеціальності “Економічна кібернетика” в дисципліні “Системи підтримки прий-няття рішень” обсягом 144 годин (16 лекцій). В посібнику подано шість тем які розкривають базовий матеріал по дисципліні. В першій темі подано основні термінологічні формулювання, показано місце СППР в загальному різноманітті інформаційних систем. Розглянуто методики і алгори-тми отримання економічно ефективних управлінських рішень. Роз'яснені поняття ме-неджменту знань і способів отримання знань за допомогою СППР. В другій темі обговорюються основи функціонування систем підтримки прий-няття рішень. Розглянуто класифікацію СППР. іх структуру, особливості , відмінності і принципи взаємодії з користувачем. В третій темі розглянуто принципи побудови баз та сховищ даних в системах підтримки прийняття рішень. Показано їх архітектуру, моделі представлення даних, вітрини даних, поточний стан і майбутній розвиток сховищ даних. В четвертій темі, розглянуто економіко математичні моделі які використову-ються в СППР для отримання оптимальних управлінських рішень. Обговорено методи вибору критеріїв в задачах оптимізації. Розглянуто моделі лінійного, цілочислового, дробово-лінійного програмування, а також методи нелінійного програмування. Приді-лена увага моделям теорії ігор і нейронних мереж. Розглянуто методи прогнозування для задач СППР. В п'ятій темі вивчаються методи обробки даних в СППР. Розглянуто он-лайнові аналітична обробка в системах підтримки прийняття рішень, дейтамайнінг в СППР, методи добування даних в СППР, збереження даних, дистиляція даних, візуалізація даних, крос-табуляція, програмні агенти, довірчі мережі. В шостій темі подано матеріали для оцінки всіх факторів економічної ефектив-ності СППР, розрахунку економічного ефекту на стадії розробки СППР, тобто, до впро-вадження в експлуатацію і розрахунок економічного ефекту для системи яка знахо-диться у промисловій експлуатації В посібнику додано перелік літературних джерел які необхідно використовувати для поглибленого вивчення дисципліни і самостійної роботи.